Biblioteka Instytutu Studiów Klasycznych Śródziemnomorskich i Orietnalnych

Biblioteka Filologii Klasycznej i Kultury Antycznej gromadzi specjalistyczny księgozbiór zawierający teksty oryginale oraz przekłady autorów starożytnych w języku greckim i łacińskim, podręczniki do nauki języków łacińskiego i greckiego, historii literatury greckiej i rzymskiej, neolatina, opracowania poświęcone historii, rozwojowi sztuki i filozofii antycznej oraz wydawnictwa leksykograficzne. Wydzieloną część stanowi księgozbiór Zakładu Filologii Indyjskiej. Księgozbiór liczy ponad 27 000 woluminów druków zwartych i 4 000 wol. czasopism oraz depozyt Polskiego Towarzystwa Filologicznego.

 

SZANOWNI PAŃSTWO
OSOBY CHCĄCE SKORZYSTAĆ ZE ZBIORÓW BIBLIOTEKI ISKŚO PROSZONE SĄ O WCZEŚNIEJSZY KONTAKT Z BIBLIOTEKARZAMI:

MAILOWY:
ALINA KOMSTA alina.komsta@uni.wroc.pl
SŁAWA ZIELIŃSKA slawa.zielinska@uni.wroc.pl

TELEFONICZNY:
713434948

LUB OSOBISTY:
UL. KOMUNY PARYSKIEJ 21 POKÓJ 1
PON.-CZW. 09.00-17.30.
PT. 09.00-14.00
NA PIASKU NIE ODBYWAJĄ SIĘ STAŁE DYŻURY BIBLIOTEKARSKIE.

 

Książki oraz czasopisma można wypożyczać, bądź korzystać z nich na miejscu w budynku przy ul. św. Jadwigi 3/4, po wcześniejszym umówieniu terminu z bibliotekarzem. Zbiory znajdują się w magazynie na drugim piętrze (sala 209). Na miejscu dostępny jest katalog kartkowy naszych zbiorów oraz pokój (pokój 214), w którym można na miejscu skorzystać z zasobów naszej biblioteki. Niestety dostęp do książek i czasopism możliwy jest tylko do godz. 14.00.

Przy ul. Komuny Paryskiej, pokój nr 1 znajduje się tu podręczny księgozbiór zasugerowany przez wykładowców. Jest to zbiór dość pokaźny, zawierający przekłady oraz oryginały najważniejszych autorów greckich i łacińskich oraz komentarze do niektórych dzieł. Ten zbiór jest ustawiony alfabetyczne, z podziałem na autorów greckich i łacińskich w tzw. małym klubie na parterze. Księgozbiór indologiczny został scalony i obecnie wszystkie książki indologiczne znajdują się w pomieszczeniach Ula. Nowości czasopism oraz książki opracowane w ostatnim czasie znajdują się w pokoju nr 1.