Sinologia

Sinologia

Jeśli interesujesz się językiem, kulturą i historią Chin, chciałbyś zgłębić wiedzę dotyczącą Dalekiego Wschodu i po studiach znaleźć pracę związaną z rynkiem azjatyckim – to właśnie znalazłeś kierunek dla siebie.

W ofercie Uniwersytetu Wrocławskiego kierunek sinologia jest obecny od roku 2019. Jego utworzenie było ściśle związane nie tylko z wartością samych studiów nad kulturą i językiem Chin, które na UWr były obecne od 2008 r., ale także z potrzebami regionalnego i międzynarodowego rynku pracy.

Studenci sinologii podczas studiów otrzymują wiedzę z zakresu kultury i literatury chińskiej, mają niepowtarzalną okazję do zrealizowana dużej liczby zajęć z natywnymi użytkownikami języka chińskiego. Język nauczany jest w szerokim kontekście współczesnej i starożytnej kultury chińskiej.

CO PO STUDIACH

Nabyta podczas studiów wiedza oraz umiejętności praktyczne a także kompetencje językowe kwalifikują absolwenta licencjackich studiów sinologicznych do podjęcia pracy w międzynarodowych przedsiębiorstwach współpracujących z rynkiem chińskim, w instytucjach samorządowych i ośrodkach kultury, wydawnictwach, jak również w turystyce.

Absolwent jest przygotowany do podjęcia studiów drugiego stopnia w innych ośrodkach akademickich w Polsce.

KOŁA NAUKOWE

Na kierunku działa Sinologiczne Koło Naukowe

Pamiętaj, że jako student UWr możesz się rozwijać także we wszystkich innych kołach naukowych i organizacjach studenckich, które Cię interesują, niezależnie od kierunku studiów. Na naszej uczelni działa ponad 170 kół naukowych.

PROGRAM STUDIÓW